Kurs garncarski

Zapraszamy do udziału w kursach garncarskich, które odbywają się czasie ferii zimowych oraz wakacji (dokładne terminy po uzgodnieniu) w Jadwisinie, na terenie gospodarstwa garncarza. Kurs przewidziany jest dla 8 osób.

Cena kursu to 1400 zł. Zawierają się tutaj koszty materiałów i wypału. Prace są wypalane na biskwit. Dodatkowo 10 wyrobów wybranych przez uczestnika kursu jest szkliwiona. Wszystkie swoje dzieła kursanci zabierają do domu. Uczestnicy kursu mają do dyspozycji 8 kół garncarskich (tradycyjne koła napędzane nogami oraz nowoczesne koła elektryczne).

Oferujemy Państwu również wypoczynek i nocleg w otoczeniu przyrody i niezwykłego klimatu polskiej wsi. Do Państwa dyspozycji mamy przytulne, przestronne i komfortowe pokoje gościnne z podwójnymi lub pojedynczymi łóżkami, wspólną lub osobną łazienką i dostępem do aneksu kuchennego. Do wspólnych spotkań przygotowaliśmy również salon, który jednocześnie jest galerią sztuki. Dodatkowo podczas pobytu, oferujemy całodzienne wyżywienie, w którego skład wchodzą tradycyjne, wyśmienite i różnorodne dania z regionalnej kuchni. Każdy posiłek jest przygotowywany ze szczególną starannością stąd każdego dnia można najeść się smacznie i do syta. Można również skosztować owoców z lokalnego sadu. 

Koszt całodziennego wyżywienia to 55 zł. W cenie nieograniczony dostęp do kawy i herbaty. Noclegi w zależności od pokoju w cenach od 35 do 50 zł za dobę. Na terenie posesji do Państwa dyspozycji mamy boisko, grill, miejsce na rozpalanie ogniska a także podwórko na którym można zaparkować.

Kurs obejmuje zajęcia z zakresu pracy na kole garncarskim - 6 godzin dziennie oraz technik lepienia ręcznego, szkliwienia, zdobienia, wypalania naczyń i teorii - 2 godziny dziennie. Po zajęciach można lepić indywidualnie.

Jadwisin znajduje się w odległości 20 km od Lublina. Dojazd autobusem z dworca PKS Południe do Bystrzejowic III. Można dojechać również busem (tel.: 691 370 404). Należy wysiąść na przystanku przy drogowskazie "Jadwisin" i udać się w kierunku wsi (nr domu - 6). Kurs rozpoczyna się poniedziałek o godzinie 9 rano a kończy w sobotę o godzinie 17.

Po zapisaniu się na kurs zaliczkę w kwocie 500 zł należy przesłać na konto :65 8689 0007 0004 4004 3000 0010.

Uczestnik kursu otrzymuje dyplom ukończenia który może być potwierdzony przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Twórców ludowych.

W trakcie pobytu można nabyć książkę "Garncarstwo Sztuka Pięciu Żywiołów" wyd. Arkady, której autorem jest prowadzący kurs. Może być ona poradnikiem i przewodnikiem w dalszej przygodzie z gliną.

Po kursie można samodzielnie podążać dalej w twórczości garncarskiej. Istnieje również możliwość kontynuacji nauki oraz pomniejszych konsultacji.

 

Najbliższe kursy:8-13.02.2021
więcej

Szukaj na stronie:

GALERIA

DOJAZD

Zobacz w google maps
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.