Kursy i warsztaty

kursy

W trakcie wakacji zapraszamy do nauki garncarstwa. Pod okiem Mistrza możesz w ciągu 6 dni intensywnego kursu opanować podstawowe techniki garncarskie: głównie pracę na kole napędzanym nogą i kole elektrycznym. W programie kursu jest też nauka pozyskiwania i przygotowania gliny, suszenie naczyń, wypalanie w piecu elektrycznym i ziemnym, zdobienie i szkliwienie. Kursanci poznają również techniki lepienia ręcznego. Kurs obejmuje też zajęcia teoretyczne.

Cena kursu to 1900 zł. Aby zapisać się na kurs oprócz zgłoszenia się, należy wpłacić zaliczkę w kwocie 1000zł.

W przypadku rezygnacji z zarezerwowanego terminu kursu mają zastosowanie następujące zasady:

  • na 30 dni i więcej liczonych do dnia rozpoczynającego kurs – pełny zwrot kwoty zaliczki,
  • zgłoszenie anulowania rezerwacji pomiędzy 29 a 20 dniem liczonych do dnia rozpoczęcia kursu skutkuje utratą 50% wpłaconej kwoty zaliczki,
  • anulowanie rezerwacji na mniej niż 20 dni przed dniem rozpoczęcia kursu skutkuje utratą pełnej kwoty wpłaconej zaliczki.
    W przypadku zgłoszenia się nowego kursanta na miejsce osoby rezygnującej zwracamy zaliczkę w całości.

W cenie kursu zawierają się koszty materiałów i wypału . Prace są wypalane na biskwit. Dodatkowo 10 wyrobów wybranych przez uczestnika kursu jest szkliwiona. Wszystkie swoje dzieła kursanci zabierają do domu. Uczestnicy kursu mają do dyspozycji 8 kół garncarskich (tradycyjne koła napędzane nogami oraz nowoczesne koła elektryczne).

Oferujemy Państwu również wypoczynek i nocleg w otoczeniu przyrody i niezwykłego klimatu polskiej wsi. Do Państwa dyspozycji mamy przytulne, przestronne i komfortowe pokoje gościnne z podwójnymi lub pojedynczymi łóżkami, wspólną lub osobną łazienką i dostępem do aneksu kuchennego. Do wspólnych spotkań przygotowaliśmy również salon, który jednocześnie jest galerią sztuki. Dodatkowo podczas pobytu, oferujemy całodzienne wyżywienie, w którego skład wchodzą tradycyjne, wyśmienite i różnorodne dania z regionalnej kuchni. Każdy posiłek jest przygotowywany ze szczególną starannością stąd każdego dnia można najeść się smacznie i do syta. Można również skosztować owoców z lokalnego sadu oraz swojskiego pieczonego chleba.

Koszt całodziennego wyżywienia to 69 zł (śniadanie 17zł, obiad 35zł, kolacja 17zł). W cenie stały dostęp do ciasteczek, kawy i herbaty. Noclegi w zależności od pokoju w cenach od 50 do 70 zł za dobę. Na terenie posesji do Państwa dyspozycji mamy boisko, grill, miejsce na rozpalenie ogniska a także podwórko na którym można zaparkować.

Kurs obejmuje zajęcia z zakresu pracy na kole garncarskim – 8 godzin dziennie oraz technik lepienia ręcznego, szkliwienia, zdobienia, wypalania naczyń i teorii – 2 godziny dziennie. Po zajęciach można lepić indywidualnie.

Kurs zaczyna się w poniedziałek o 8:30.

Najbliższe terminy kursów: 5-11 luty, 8-14 lipiec, 5-11 sierpień 2024

Aby zapisać się na kurs: