Kursy i warsztaty

kursy

W trakcie wakacji zapraszamy do nauki garncarstwa. Pod okiem Mistrza możesz w ciągu 6 dni intensywnego kursu opanować podstawowe techniki garncarskie: głównie pracę na kole napędzanym nogą i kole elektrycznym. W programie kursu jest też nauka pozyskiwania i przygotowania gliny, suszenie naczyń, wypalanie w piecu elektrycznym i ziemnym, zdobienie i szkliwienie. Kursanci poznają również techniki lepienia ręcznego. Kurs obejmuje też zajęcia teoretyczne.

Cena kursu to 1400 zł. Zawierają się tutaj koszty materiałów i wypału. Prace są wypalane na biskwit. Dodatkowo 10 wyrobów wybranych przez uczestnika kursu jest szkliwiona. Wszystkie swoje dzieła kursanci zabierają do domu. Uczestnicy kursu mają do dyspozycji 8 kół garncarskich (tradycyjne koła napędzane nogami oraz nowoczesne koła elektryczne).

Oferujemy Państwu również wypoczynek i nocleg w otoczeniu przyrody i niezwykłego klimatu polskiej wsi. Do Państwa dyspozycji mamy przytulne, przestronne i komfortowe pokoje gościnne z podwójnymi lub pojedynczymi łóżkami, wspólną lub osobną łazienką i dostępem do aneksu kuchennego. Do wspólnych spotkań przygotowaliśmy również salon, który jednocześnie jest galerią sztuki. Dodatkowo podczas pobytu, oferujemy całodzienne wyżywienie, w którego skład wchodzą tradycyjne, wyśmienite i różnorodne dania z regionalnej kuchni. Każdy posiłek jest przygotowywany ze szczególną starannością stąd każdego dnia można najeść się smacznie i do syta. Można również skosztować owoców z lokalnego sadu.

Koszt całodziennego wyżywienia to 55 zł. W cenie nieograniczony dostęp do kawy i herbaty. Noclegi w zależności od pokoju w cenach od 35 do 50 zł za dobę. Na terenie posesji do Państwa dyspozycji mamy boisko, grill, miejsce na rozpalenie ogniska a także podwórko na którym można zaparkować.

Kurs obejmuje zajęcia z zakresu pracy na kole garncarskim – 8 godzin dziennie oraz technik lepienia ręcznego, szkliwienia, zdobienia, wypalania naczyń i teorii – 2 godziny dziennie. Po zajęciach można lepić indywidualnie.

Najbliższe terminy kurów: 8-13.02.2021, 5-11.07.2021, 16-22.08.2021

Aby zapisać się na kurs: